Ronaldo v záchvětu emocí ublížil autistickému chlapci: Velký oblíbenec a vzor mnoha dětí čelí kritice, případ už vyšetřuje policie

Na sociálních sítích kolují záběry z minulotýdenního zápasu, ve kterém Cristiano Ronaldo s Manchester United prohrál. Rozzlobený fotbalista odcházel ze stadionu a cestou shodil mobil jednomu chlapci.
Rozzlobený Cristiano Ronaldo rozbil mobil chlapci
Podle zahraničních médií Ronaldo po prohraném zápase proti Evertonu v rámci anglické Premier League rozbil telefon dětského fanouška soupeře. Celý incident se odehrál po zápase, když Ronaldo odcházel ze stadionu tunelem, kde si fanoušci běžně fotí své oblíbené fotbalisty. Jejich odchod ze hřiště si natáčel i 14letý Jake.

Na videu můžete vidět, jak se Cristiano Ronaldo na chvíli zastaví a sehne k noze, která mu údajně trochu krvácela, následně se zažene rukou a shodí na zem mobil chlapce. Nejenže se úplně rozbil, ale na ruce zůstala chlapci i modřina.

Chlapci zůstala na ruce modřina
Sarah Kelly vzala o víkendu svého 14-letého syna Jakea na jeho první fotbalový zápas, kde jeho oblíbené mužstvo Everton dokázalo zvítězit nad Manchesterem United 1:0. Oba měli krásný den a Jake si ho naplno užíval. Náladu jim pokazil až konec závěru, který Ronalda rozčílil a zachoval se velmi emotivně – shodil Jakeovi mobil z ruky a zranil ho.

Jeho máma celou situaci popsala pro Liverpoolecho.com. „Na konci zápasu začali hráči Man United odcházet. Byli jsme v Park End, takže jsme byli přímo u tunelu, kterým procházeli – byl tam i můj syn, který si je všechny natáčel. Natočil všechny hráče United, kteří přešli. A poté spustil mobil níže, protože Ronaldo si stáhl ponožku a krvácela mu noha. Spustil telefon níže, aby zjistil, co to je – ani neříkal. Ronaldo pak jen prošel kolem, byl velmi rozčilený, shodil mému synovi mobil z ruky a pokračoval v cestě.“

Podle fotografií, které Sarah sdílela, je zřejmé, že Ronaldo ho při tom, jak se zahnal po mobilu, udeřil i do ruky. Jakeovi na ní dokonce zůstala i modřina:

Jake má autismus a zůstal ve velkém šoku
Pravděpodobně každé dítě by zůstalo v šoku, kdyby mu jeden z nejznámějších fotbalistů shodil mobil a udeřil ho do ruky, u Jakea je situace o to horší, že je autista. „Plakala jsem, byla jsem roztřesená, Jacob byl v naprostém šoku – je autista a také má dyspraxii, takže nedokázal pořádně vstřebat, co se stalo. Je z toho opravdu naštvaný a úplně ho to odrazuje od toho, aby znovu hrál. Toto je první fotbalový zápas, na kterém byl a tohle se stalo. Měli jsme naprosto skvělý den až do posledních pár vteřin, kdy hráči odešli ze hřiště. Úplně nám to pokazilo den.“

Přestože je Jake fanoušky Evertonu, Cristiana Ronalda měl vždy rád, protože je fotbalovou ikonou. Sarah pokračovala: „Je to idol. Ano, není z Evertonu a ať máte rádi kterýkoli tým, Ronaldo je velkým hráčem. Můj syn vždy říkal ‚Ronaldo tam bude‘ – je to ikona. Pochopila bych to, kdyby mu Jake mobilem míval před tváří, ale nebyl blízko jeho tváře, skláněl se k podlaze a natáčel jeho zranění. Je to autistický kluk a napadl ho fotbalista, tak to vnímám jako máma.“

Případu se už věnuje policie a fotbalový klub Manchester United se vyjádřil, že bude během vyšetřování plně spolupracovat.

Ronaldo se veřejně omluvil a přiznal, že reagoval příliš emotivně
Fotbalista reagoval na incident hned v sobotu večer a na Instagramu se chlapci veřejně omluvil. „Nikdy není snadné vyrovnat se s emocemi v těžkých chvílích. Přesto musíme být vždy uctiví, trpěliví a jít příkladem všem mladým, kteří milují tuto krásnou hru. Rád bych se omluvil za svůj výbuch, a pokud to bude možné, rád bych pozval tohoto fanouška, aby se podíval zápas na Old Trafford ve znamení fair-play a sportovního ducha,” napsal Ronaldo.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram