Recenze jak sehnat dobrou práci v pokročilejším věku radí společnost 123jobs Media

Už máte něco za sebou, možná dokonce několik desetiletí pracovních zkušeností. Někdo právě takovou dobu potřebuje k tomu, aby si začal naléhavěji klást otázku, čemu by se chtěl po zbytek života věnovat a trávit tím svůj čas. Pak samozřejmě přijde myšlenka na změnu práce – a zároveň strach z odmítnutí z důvodu vyššího věku. Vaše obavy jsou do jisté míry oprávněné, ale pokud budete postupovat chytře, šance na změnu – inzerce práce zdarma, tu rozhodně je.

Společnost 123jobs Media se v letošním roce 2022 stala předním a vyhledávaným tuzemským provozovatelem on-line náborových aplikací a pracovních portálů s nabídkami inzerce práce zdarma.

Pracovní portály od 123jobs Media najdete nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích práce pod globálním brandem MyJobsi.

Věřte si a prodejte se

Jste-li už nějakou dobu u stejného zaměstnavatele, pochopitelně se změny obáváte a příliš si nevěříte, že to celé zvládnete. Pohovory, následně učení se nových dovedností, nové prostředí a kolektiv, řešení neznámých problémů – možná máte až chuť z toho vycouvat. Na druhou stranu cítíte, že potřebujete výzvu. Zkuste v první řadě posílit své sebevědomí a pro sebe i pro účely pohovoru si sepsat, v čem vynikáte a co skvělého můžete nabídnout. Jsme si jisti, že takových věcí najdete hned několik.

Nebojte se feedbacku

S věkem přichází menší schopnost flexibilně se přizpůsobit a vyslechnout i nepříjemnou zpětnou vazbu. To však budete muset překonat, zejména když se chystáte zabrousit do méně známých vod. Zdůrazněte, že jste schopni přepsat staré vzorce a zvyky, naučit se nové věci a přijmout kritiku – a opravdu se podle toho chovejte. V kombinaci se zkušeností budete zcela neporazitelní.

Buďte vytrvalí

První neúspěch vám může do hlavy nasadit myšlenky typu, že jste na tohle přece jen už moc staří, že je to příliš bláznivý nápad a že byste si měli vážit místa, které máte nyní. Pamatujte ale, že s odmítnutím se potýkají i o dekády mladší lidé, nemůžete tedy automaticky usuzovat, co bylo důvodem tohoto výsledku. Pokud budete ochotní se oklepat a přijít třeba na deset pohovorů, nejen že možná získáte báječnou práci, ale navíc vás to velmi osobnostně posílí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram