Víte, jak často měnit svému děťátku plenky?

Existuje spousta publikací a knih o péči o děťátko, na příchod toho vašeho a na to, jak moc se vám změní život, vás však nikdo nepřipraví. Dá se říci, že je to nepřenosná zkušenost, už jenom proto, že každé dítě je jiné.

Zatímco některé způsobně přibírají na váze a nechají maminku vyspat, jiné oka nezamhouří a pořád se jim něco nelíbí. Tak jako tak, jednou budou všechny děti spát.

Novopečené rodiče trápí velmi často i otázka plenek. Jak často se mají měnit, které plenky jsou ty nejlepší? Odpovíme vám šalamounsky, na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Moderní jednorázové plenky mají vysokou savost, dokáží tak pokožku vašeho děťátka udržet déle v suchu, to však neznamená, že máte nechat dítě v jedné plence celé odpoledne.

Obvykle se předpokládá, že plenku je v pořádku měnit každé dvě až tři hodiny. Pokud však dítě vykonalo velkou potřebu, je třeba plenku vyměnit hned, jakmile to zjistíte, řádně zadeček omýt, či otřít vlhčenými ubrousky, či žínkou a vodou. Když necháte v tomto nadělení dítko déle, můžete mu zadělat na velmi bolestivé opruzeniny.

Samozřejmě pokud je dítě opravdu maličké, či jej trápí průjem při růstu zoubků, anebo je-li nemocné, můžete předpokládat, že budete přebalovat mnohem častěji.

Někteří kojenci jsou v mokré plence velmi plačtiví a nespokojení, takže vám výměnu plenky sami připomenou, raději však plenky dostatečně často kontrolujte, měňte při každém kojení, po spaní, po koupání vždy dejte novou plenku.

Batolata nekonají již potřebu tak často, ovšem zase objem vylučované moči je větší, proto je třeba plenky vyměnit hned, jak zjistíte, že je použita. Také je pro batolata vhodné koupit plenky s vysokou savostí, třeba Dada extra soft 4. Ty nejen udrží vaše batole v suchu, ale jsou navíc velmi měkké a příjemné na pokožku.

Větší děti, které již zvládají dojít na nočník, kterým se přihodí občas nějaká ta nehoda, ocení plenky, které jsou podobné spodnímu prádlu, třeba Dada pants plenky, které se snadno oblékají a svlékají, neomezují dítě v pohybu a přebalování zvládnete v pohodě i ve stoje.

Nebojte se občas nechat dítko i bez plenky, nechte pokožku tzv. „vyvětrat“. Miminko to ocení a navíc předejdete vzniku opruzenin.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram