Přesný seznam výrobků Kinder, které stahují z českého trhu: Tyto nekonzumujte – pokud jste si je již koupili a máte doma

Mezi výrobky, které stahují z trhu, je několik oblíbených produktů Kinder

Státní veterinární a potravinová správa SR informovala, že stahují další produkty Kinder, které byly vyráběny v Belgii a to ze slovenského i českého trhu. Výrobce přiznal pochybení.
Ferrero rozšiřuje a stahuje z trhu všechny produkty Kinder vyrobené v belgické továrně
Produkty Kinder, které byly vyráběny v Belgii, stahují ze slovenského i českého trhu. Společnost Ferrero o tom informuje s odvoláním na aktuální vyšetřování, které souvisí s hlášenými případy salmonely v některých výrobcích Kinder. Souvisí to s informacemi, že zdravotnické úřady v zahraničí zahájily vyšetřování šíření nákazy salmonelózy spojované s čokoládovými vajíčky Kinder Surprise. Tímto onemocněním se v Británii nakazilo přibližně 63 osob, převážně dětí.

O které výrobky se jedná?
S okamžitou platností se stahují z českého a slovenského trhu všechny výrobky uvedené na seznamu níže. Na všechny ostatní výrobky z portfolia Ferrero, včetně ostatních produktů značky Kinder, tedy i Kinder Surprise 20 g, které nebyly vyrobeny v Belgii, se toto stažení nevztahuje. Produkty z belgické továrny, kterých se stažení týká:

Kinder Mini Eggs 100g
Kinder Mini Eggs 250g
Kinder Maxi Surprise 100g
Kinder Schokobons White 200g
Kinder Schokobons 300g
Kinder Schokobons 125g
Kinder Schokobons 200g
Kinder Schokobons 46g
Kinder Happy Moments 242g
Kinder Happy Moments Mix 162g
Kinder Happy Moments 133g / Adventní Kalendář
Kinder Happy Moments Mix 191g
Kinder Mix 132g / Barevný Mix
Kinder Mix 193g
Kinder Mix 198g / Kyblíček

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram