Vědecky ověřeno před letní sezónou v plavkách: Tyto čaje vám pomohou s hubnutím

Blíží se plavková sezóna a pohled do zrcadla mnohé z nás vůbec nepotěšil. Dobře si uvědomujeme, že se musíme pustit do střídmějšího stravování a tvrdého cvičení. To můžeme podpořit také pomocí pití čajů. Odborníkům se podařilo zjistit, že tyto druhy vám pomohou při spalování tukových buněk.

Zelený čaj
Nejznámějším pomocníkem je zelený čaj. Dobrou zprávou je, že vám pomáhá zhubnout zejména v oblasti pasu. Zrychlí vám metabolismus a mezi prvními odcházejí právě tukové buňky v této části. Podařilo se to potvrdit i pomocí studie zveřejněné na Clinical Instruction. Když chcete pocítit účinek této kúry, měli byste jej pít pravidelně každý den po dobu dvanácti týdnů. Postačí alespoň jeden šálek denně, který byste si měli dát v ranních hodinách, ideálně ještě před snídaní.

Černý čaj
Při hubnutí je velkým rizikem únava. Když ji začnete pociťovat, automaticky hledáte nějaké náhradní zdroje energie. Tehdy velmi rádi sáhneme po sladkém, abychom rychle pocítili dostatek sil. To je však velká chyba, protože jen zbytečně přijmete spoustu kalorií a nával energie nebude trvat dostatečně dlouho. Proto hledejte zdravé kofeinové zdroje, jako např. černý čaj. Ten vás správně nabudí, budete se cítit svěže a díky tomu zároveň budete mít i větší chuť ke cvičení.

Matcha
Také matcha patří do skupiny zelených čajů. Od těch základních se odlišuje díky vysokému množství antioxidantů, které má díky jejímu místu růstu. Většinou se totiž nachází ve stinné oblasti a nepřichází o tyto důležité látky. Při hubnutí byste měli pít matchu půl hodiny před cvičením. Podle studie zveřejněné v International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism se díky tomu zrychlí spalování tuků. Výborně to podpoří cvičení a snadno tak bude vaše snaha účinnější.

Pu-Erh
Na chuť tohoto čaje si musíte jednoduše zvyknout. Je velmi specifická, protože Pu-Eruh vzniká během procesu fermentace. Pokládá se vůbec za nejstarší čaj na světě. Díky těmto vlastnostem se dostává organismus do rovnováhy a dokáže lépe fungovat. Studie ve Food Research International potvrdila, že dokáže odplavovat z těla velké množství toxinů. Díky tomu začíná metabolismus lépe fungovat a spolu s touto výhodou dochází také k většímu spalování tuků.

Maté
Několik čajů se používá nejen k zahnání žízně, ale také k očištění organismu. Díky nim se zbavujeme škodlivin a tělo je dobře zregenerováno. Zejména v zemích Jižní Ameriky nelze dopustit na maté. Pijí ho místo kávy, protože se díky tomu cítí déle svěžejší a mají více energie. Co je však podstatné, podle studie zveřejněné v Journal of Functional Food pomáhá také při hubnutí. Díky jeho pravidelné konzumaci se vám podaří během dne spálit více kalorií. Když to navíc podpoříte cvičením, má to ještě větší účinnost.

Rooibos
Známe dva druhy rooibos čajů. Jeden z nich je klasický zelený a druhý vzniká díky fermentaci. Pro hubnutí jsou dobré oba z nich, ten druhý je ovšem o něco účinnější. K jeho pozitivním vlastnostem se totiž přidává ještě očista organismu. V Planta Medica vyšla studie, že díky jeho pravidelnému pití se podaří zvýšit spalování tuku a cukru v krvi. Proto dokáže tělo lépe odolávat různým lákadlům a pomůže vám i při občasném mlsání.

Bílý čaj
Když porovnáme jeho účinnost se zeleným a černým, tak je v tomto směru poněkud nižší. Přesto byste na něj neměli zapomínat, protože i ten podpoří proces hubnutí. Podle několika studií totiž také pomáhá při lepším spalování kalorií. Můžete si jej uvařit třeba hned za obědem a pomoci tak při zpracování jídla.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram