Nad městem umělců postavili moderní dům s elegantními liniemi, jaký byste čekali úplně někde jinde

Elegantní linie, asymetrie, šikmé tvary, prosklený prostor uprostřed výšky stavby. Takový moderní dům bychom hledali spíše na okraji velkoměsta než na svahu, kde jej obklopuje příroda a nedaleké historické památky. Přesto neruší a nerozptyluje. Moderní dům stojí nad severo-italským městem Klausen, které je známé jako město umělců.

Návrh novostavby výrazně ovlivnila topografie terénu – vztah údolí s pohořím a okolní vinohrady. Je charakteristická čistými liniemi, jasným a kompaktním objemem jemně přerušovaným prosklenými plochami. Díky nim proniká do interiéru denní světlo a z místností vznikají zajímavé výhledy na historický klášter Säben/Sabiona, hory Tiso a údolí Eisack/Isarco.

Bílá moderní geometrická asymetrická novostavba na kopci s vynicemi
Moderní dům stojí nad severo-italským městem Klausen, které je známé jako město umělců.

Všechna patra mají kontakt s okolím

Každé podlaží domu je přístupné zvenčí. Architekti ponechali před domem rampu tvořenou terénem, ​​která dnes umožňuje pěší přístup přímo v přízemí, a také přístup vozidel do garáže.

K hlavnímu vchodu vede krátké schodiště uzavřené konstrukcí z pohledového železobetonu, které přes starou kamennou opěrnou zeď vede do suterénu. Nachází se zde několik sklepních místností, kotelna a garáž, kde mohou parkovat až čtyři auta.

Bílá moderní geometrická asymetrická novostavba na kopci s vynicemi
K hlavnímu vchodu vede krátké schodiště uzavřené konstrukcí z pohledového železobetonu, které přes starou kamennou opěrnou zeď vede do suterénu. Zdroj: Gustav Willeit

Samostatný apartmán v přízemí

Ze suterénu se vnitřním schodištěm dostanete v přízemí, kde se nachází apartmán o ploše 70 m2 a vstup do hlavního bytu. Apartmán se skládá ze vstupní chodby/šatníku, komory, koupelny, dvou pokojů a malé kuchyně. Z kuchyně a pokojů je přímý přístup do venkovního prostoru.

Latest articles

Similar articles